Pożar lasu w Zielonej Górze. Spłonęło kilka arów leśnej ścioły (ZDJĘCIA)

01 maj 2020
Autor: 
Pożar lasu w Zielonej Górze. Spłonęło kilka arów leśnej ścioły Redakcja

Pożar lasu w pobliżu zielonogórskiej Ochli. Spłonęło około 10 arów leśnej ścioły. Na miejscu działają trzy zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze lasu wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w piątkowe popołudnie, 1 maja, po godzinie 16:00. Ogień pojawił się w jednym z oddziałów leśnych koło Ochli (dzielnica Nowe Miasto).

Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz samochód z miejscowej jednostki OSP. Ponadto do działań wezwany został samochód patrolowo-gaśniczy z nadleśnictwa.

Strażakom szybko udało się zlokalizować pożar, czyli ograniczyć możliwość jego dalszego rozprzestrzeniania się. Spłonęło około 10 arów ścioły. Trwa dogaszanie pogorzeliska.

Przeczytaj też: Uciekł ze szpitala zakaźnego w Gorzowie. 41-latek czekał na wynik koronawirusa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.