Świebodzin: Policjant po służbie obezwładnił agresywnego mężczyznę

04 maj 2020
Świebodzin: Policjant po służbie obezwładnił agresywnego mężczyznę Lubuska Policja

Policjant po służbie obezwładnił agresywnego mężczyznę, który kopał leżącego człowieka. Całej sytuacji przyglądał się inny mężczyzna, jednak nie zareagował.

Policjant ze Świebodzina pokazał, że słowa przysięgi, którą ślubował w dniu przyjęcia, są dla niego ważne. Zareagował tam, gdzie inni odwracali wzrok i nawet nie wezwali pomocy. Sierż. Michał Obała w czasie wolnym od służby wracał do domu. Na jednym z większych osiedli w Świebodzinie funkcjonariusz zauważył jak jeden z mężczyzn kopie leżącą osobę w głowę a całej sytuacji przygląda się inny mężczyzna, który kompletnie nie reaguje na to co się dzieje.

Sierż. Obała natychmiast ruszył w ich kierunku, jednocześnie legitymując się, że jest z Policji. Agresor, który kopał leżącego, natychmiast rzucił się do ucieczki, jednakże funkcjonariusz bez trudu dogonił go i obezwładnił. Na miejsce wezwany został patrol policji, który przejął dalsze czynności. Pokrzywdzony mężczyzna szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Agresorowi, w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej grozi kara pozbawienia wolności do roku czasu. Ściganie z artykułu 217 Kodeksu Karnego odbywa się z oskarżenia prywatnego. Wobec mężczyzny za zakłócanie porządku publicznego policjanci wyciągnęli konsekwencje w postaci mandatu karnego w kwocie maksymalnej, czyli 500 złotych.

- Jest to drugi raz, kiedy Michał podjął czynności, będąc w czasie wolnym do służby. W kwietniu ubiegłego roku zatrzymał nietrzeźwego kierującego i przekazał go skierowanemu na miejsce patrolowi. - dodaje  mł. asp. Marcin Ruciński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.