Ewakuacja galerii Focus Mall w Zielonej Górze. W środku ma być bomba!

04 maj 2020
Ewakuacja galerii Focus Mall w Zielonej Górze. W środku ma być bomba! Redakcja

Galeria Focus Mall w Zielonej Górze została ewakuowana. Administracja obiektu otrzymała maila z informacją, że w budynku jest podłożona bomba.

W poniedziałek, 4 maja, około godziny 18:30 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie dotyczące podłożonego ładunku wybuchowego na terenie galerii Focus Mall w Zielonej Górze. Na miejsce błyskawicznie zadysponowana został policja oraz 4 zastępy straży pożarnej. Zarządzono ewakuację całego budynku.

Według wstępnych szacunków z budynku ewakuowano kilkaset osób, na miejscu pracują policjanci. - Ewakuowano około 300 osób, podobna informacja trafiła do kilku innych galerii na terenie kraju. - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków. Każde tego typu zgłoszenie służby muszą traktować poważnie. Niezbędna była ewakuacja personelu oraz klientów galerii. Obecnie trwa sprawdzanie budynku. 

Godzina 19:45 - Jak ustalił portal NewsLubuski.pl administracja galerii otrzymała maila z informacją, że w budynku jest podłożona bomba. Podobne maile trafiły do galerii w całej Polsce m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Białymstoku. Służby kończą swoje działania na terenie Focus Mall, alarm okazał się fałszywy. Klienci oraz pracownicy za chwilę będą mogli powrócić do galerii. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.