Nowa Sól: Wiózł niezabezpieczone drewno. Wystawało 7 metrów za naczepę (ZDJĘCIA)

05 maj 2020
(3 głosów)
Autor: 
Wiózł niezabezpieczone drewno. Wystawało 7 metrów za naczepę Fot. KPP Nowa Sól

Bez żadnego zabezpieczenia przewoził bale drewna w Nowej Soli. Najdłuższe elementy wystawały poza naczepę nawet o 7 metrów. Policjanci zakazali kierowcy dalszej jazdy i ukarali go mandatem karnym.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 4 maja. Dyżurny nowosolskiej policji zauważył z komendy samochód ciężarowy wiozący bale drewna bez żadnego zabezpieczenia. Na miejsce pilnie skierował patrol ruchu drogowego.

Pojazd został zatrzymany w pobliżu ronda przy ulicy Północnej. - Ładunek nie był w żaden sposób zabezpieczony i oznakowany, a najdłuższe elementy wystawały poza obrys naczepy nawet 7 metrów. Ten sposób przewożenia drzewa był niezgodny z przepisami, ale przede wszystkim stwarzał poważne zagrożenie dla innych - relacjonuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Mandat karny i zakaz dalszej jazdy

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnej ładowności pojazdu. Mundurowi ukarali 42-letniego kierowcę mandatem karnym i zakazali mu dalszej jazdy.

Przeczytaj też: Pijany mieszkaniec Kożuchowa pojechał na zakupy. Powinien być na kwarantannie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.