Wyciek amoniaku na terenie jednej z firm w Nowej Soli!

11 maj 2020
(5 głosów)
Wyciek amoniaku na terenie jednej z firm w Nowej Soli! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Na terenie jednej z firmy przy ulicy Śląskiej w Nowej Soli doszło do wycieku amoniaku. Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano wszystkich pracowników.

W poniedziałek, 11 maja, około godziny 21:40, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli otrzymał zgłoszenie z monitoringu jednej z firm mieszczącej się przy ulicy Śląskiej w Nowej Soli o wycieku amoniaku. Na miejsce zadysponowanych zostało łącznie 5 zastępów straży pożarnej w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Zielonej Góry. 

- Z budynku ewakuowano wszystkich pracowników. W zdarzeniu nikt nie został ranny. Działania trwają. - podaje st. kpt. Tomasz Duber, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli.

Obecnie nie wiadomo jak duży jest wyciek amoniaku. Działania strażaków polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu strefy zagrożenia. Priorytetem jest zlokalizowanie i uszczelnienie źródła wycieku.

Godzina 23:40 - Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Zielonej Góry dokonała pomiarów i nie stwierdziła zagrożenia na terenie obiektu. Działania zostały zakończone. 

Przeczytaj także - Ciężarówka z drewnem wypadła z drogi na DK27 w pobliżu miejscowości Piaski

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.