Nowa Sól: Lis wpadł do studzienki kanalizacyjnej bo ktoś ukradł pokrywę...

15 maj 2020
(2 głosów)
Nowa Sól: Lis wpadł do studzienki kanalizacyjnej bo ktoś ukradł pokrywę... Miasto Nowa Sól

Młody lis wpadł do studzienki kanalizacyjnej, z której ktoś wcześniej ukradł pokrywę. Uwięzione zwierzę zobaczyła spacerującą z psem Nowosolanka. Na miejsce wezwane zostały służby.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 14 maja, w Nowej Soli. Spacerująca z psem mieszkanka Nowej Soli zauważyła niezabezpieczoną studzienkę kanalizacyjną a w środku uwięzionego 3-miesięcznego liska. Kobieta o sprawie poinformowała Urząd Miasta a ci wezwali na miejsce straż miejską i pożarną.

Wystraszony i wycieńczony lisek został wyciągnięty ze studzienki oraz trafił na badania weterynaryjne do Przychodni dla Zwierząt "ALFA" w Nowej Soli, tam został wykąpany, ogrzany termoforem oraz podano mu dawkę witamin. Po badaniach zwierzę zostało przekazane do nowosolskiego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dziko Żyjących.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.