Pijani mężczyźni uciekali na motorowerze. Przewrócili się po 300 metrach

15 maj 2020
(1 głos)
Autor: 
Pijani mężczyźni uciekali na motorowerze. Przewrócili się po 300 metrach Redakcja/archiwum

Po krótkim pościgu policjanci z Nowej Soli zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę motoroweru. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pod wpływem był też pasażer. Ten wydmuchał 2 promile.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 14 maja. Późnym wieczorem patrol policji z Nowej Soli patrolował ulice Stypułowa (gmina Kożuchów). Około godziny 22:15 uwagę mundurowych zwrócili mężczyźni, którzy poruszali się motorowerem bez kasków.

- Patrol próbował zatrzymać pojazd, wysyłając sygnały świetlno-dźwiękowe oraz czerwony sygnał z lizaka. Kierowca jednak przyspieszył i nie zatrzymał się. Funkcjonariusze ruszyli w pościg - relacjonuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Pijany, z dożywotnim zakazem

Mężczyźni próbowali zgubić radiowóz na drodze polnej. - Ich próba okazała się bezskuteczna, bo motorower przewrócił się już po około 300 metrach. Uciekinierom nic się nie stało - dodaje mł. asp. Dąbrowicz-Kozłowska.

Kierowca wraz z pasażerem zostali zatrzymani. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 34-letni kierowca ma 2,5 promila alkoholu. Podobny wynik pojawił się również podczas testu pasażera. 44-latek wydmuchał 2 promile.

Policjanci sprawdzili 34-latka w bazie danych. Szybko okazało się, że w przeszłości nałożono na niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Przeczytaj też: Wypadek czterech osobówek na zjeździe z S3 w Gorzowie. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.