Otyń: Niewybuch znaleziony na posesji. W akcji saperzy z Głogowa

18 maj 2020
Autor: 
Otyń: Niewybuch znaleziony na posesji. W akcji saperzy z Głogowa

Podczas prac ziemnych w miejscowości Otyń koło Nowej Soli znaleziono niewybuch. Pocisk pochodzi prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Saperzy z Głogowa zabrali go już na poligon.

Niewybuch został zlokalizowany w poniedziałkowy poranek, 18 maja, przy ulicy Topolowej w Otyniu. W pierwszej kolejności pod wskazany adres wysłano patrol policji z Nowej Soli. - Zadaniem funkcjonariuszy było zabezpieczenie miejsce zdarzenia - relacjonuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Do pobrania pocisku skierowano patrol saperów z batalionu w Głogowie. Żołnierze sprawnie wyciągnęli z ziemi niebezpieczne znalezisko i wywieźli na poligon.

- To 152-milimetrowy pocisk burzący. W najbliższym czasie zostanie on zneutralizowany - informuje por. Michał Pinkowski, rzecznik 4. Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego.

Przeczytaj też: Nocny pościg pod Zieloną Górą. Kierowca wyskoczył z jadącego auta (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.