Groźny wypadek w Świebodzinie. "Czołówka" na drodze dla rowerów

18 maj 2020
(2 głosów)
Autor: 
Groźny wypadek w Świebodzinie. "Czołówka" na drodze dla rowerów Redakcja/archiwum

Dwóch rowerzystów zderzyło się na ścieżce rowerowej. Mężczyźni trafili do szpitala ze złamaniami.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w sobotnie popołudnie, 16 maja. Około godziny 14:00 na drodze dla rowerów w Świebodzinie zderzyło się dwóch rowerzystów jadących z przeciwnych kierunków.

- 48-latek z nieustalonej przyczyny zjechał na tor jazdy, którym nadjeżdżał drugi rowerzysta. Siła uderzenia była na tyle silna, iż w jednym z pojazdów pękł amortyzator - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

W wyniku zdarzenia obaj mężczyźni trafili do szpitala. Sprawca doznał złamania ręki oraz łopatki. Drugi z mężczyzn, 28-latek, również doznał złamania łopatki.

To nietypowe zdarzenie pokazuje, że nie wolno bagatelizować pojazdu, jakim jest rower. - Można tylko domyślać się, jakie byłyby skutki zderzenia z pojazdem lub wjechania w pieszego, np. w dziecko idące chodnikiem - podkreśla mł. asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Otyń: Niewybuch znaleziony na posesji. W akcji saperzy z Głogowa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.