Żary: Policyjny pościg za Audi. Kierowca porzucił auto i zdołał uciec - szybko został zatrzymany!

19 maj 2020
Żary: Policyjny pościg za Audi. Kierowca porzucił auto i zdołał uciec - szybko został zatrzymany! Lubuska Policja

Policjanci odnaleźli porzucone po pościgu przez kierującego Audi A4. Ustalili i zatrzymali 35-latka, który zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe. Szereg intensywnych czynności wykonanych w tej sprawie doprowadził także funkcjonariuszy do 43-latka, który posiadał broń i amunicję bez zezwolenia.

W piątek, 15 maja, policjanci służby patrolowo-interwencyjnej na jednej z ulic w Żarach zauważyli samochód marki Audi A4, który na przemian przyspieszał i hamował. Styl jazdy wzbudził podejrzenia, więc funkcjonariusze postanowili sprawdzić co było powodem takiego zachowania na drodze. Natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego. Ten jednak nie reagował, skręcił w inną ulicę i przyspieszył.

W ślad za nim ruszyli policjanci rozpoczynając działania pościgowe. Siedzący za kierownicą Audi mężczyzna nie reagował na zaistniałą sytuację i kontynuował niebezpieczną jazdę ulicami miasta. Kierował się w stronę miejscowości Grabik. Pomimo tego, że w tym czasie natężenie ruchu było duże, nie stosował się do przepisów i wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Zmuszał innych uczestników ruchu drogowego do zjeżdżania na pobocze, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych kierowców. Ominął także stojące przed skrzyżowaniem samochody, doprowadzając do kolizji z jednym z nich. Kierowca w dalszym ciągu kontynuował swą szaleńczą jazdę w stronę miejscowości Drożków.

Jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go i zatrzymanie. Policjanci po przejechaniu przez miejscowość Grabik, wykorzystując moment, kiedy na drodze nie było innych pojazdów, podjęli decyzję o wykorzystaniu broni służbowej, aby przerwać niebezpieczną jazdę. Audi A4 wjechało do lasu, gdzie policjanci stracili kontakt wzrokowy z pojazdem. Ogłoszony został alarm, w poszukiwania zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów. W wyniku intensywnych działań policjanci odnaleźli porzucony w lesie samochód, a dalsze ustalenia oraz czynności skoncentrowane na tej sprawie, doprowadziły do zatrzymania 35-letniego mieszkańca pow. żarskiego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Przyznał się do zignorowania sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz ucieczki, jednak nie chciał podać powodu takiego zachowania. Teraz z pewnością odpowie za przestępstwo z art. 178b kodeksu karnego oraz liczne wykroczenia w ruchu drogowym. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze podczas czynności wykonywanych w powyższej sprawie dotarli do 43-letniego mieszkańca pow. żarskiego. W miejscu jego zamieszkania znaleźli dwie jednostki broni palnej oraz elementy broni myśliwskiej, a także kilka sztuk amunicji na, które nie miał on zezwolenia. Broń została zabezpieczona do dalszych badań balistycznych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty, może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.