Pożar silnika na terenie tartaku w Bytnicy. W akcji 6 zastępów straży pożarnej!

21 maj 2020
Pożar silnika na terenie tartaku w Bytnicy. W akcji 6 zastępów straży pożarnej! OSP Bytnica

Pożar silnika maszyny do obróbki drewna postawił na nogi strażaków z powiatu krośnieńskiego. W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej.

W czwartek, 21 maja, około godziny 14:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie tartaku w Bytnicy. Na miejsce zadysponowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej w tym dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytnicy. Strażacy już po kilku minutach od zgłoszenia byli na miejscu pożaru.

Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru silnika maszyny służącej do obróbki drewna. Strażacy prowadzili akcję gaśniczą w aparatach powietrznych, aby odizolować układ oddechowy od szkodliwych czynników powstających w wyniku spalania. Pożar został błyskawicznie ugaszony. Cała maszyna została sprawdzona kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia.

Bardzo dobrą reakcją wykazali się pracownicy zakładu, którzy przy pomocy gaśnic wstępnie stłumili ogień. - dodają na profilu w mediach społecznościowych druhowie z OSP Bytnica. Ochotnicy jeszcze przez godzinę dozorowali miejsce pożaru, sprawdzając temperaturę przy pomocy kamery termowizyjnej. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.