Poszukiwania 7-latka w Pomorsku koło Sulechowa. Chłopiec wyjechał z domu na rowerku

01 czerwiec 2020
Autor: 
Poszukiwania 7-latka w Pomorsku koło Sulechowa Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Sulechowa szukali 7-letniego chłopca, który podczas zabawy na podwórku otworzył furtkę i wyjechał z posesji. Dziecka poszukiwała też rodzina oraz mieszkańcy wsi. Ostatecznie odnalazła go dwójka nastolatków.

Wszystko wydarzyło się w niedzielny wieczór, 31 maja, przed godziną 20:00. 7-letni chłopiec bawił się na podwórku w miejscowości Pomorsko.

- W pewnym momencie udało mu się otworzyć zamkniętą na klucz furtkę, przez którą wyszedł i pojechał rowerem w nieznanym kierunku. Ponadto okazało się, że dziecko ze względu na swój stan zdrowia wymaga wyjątkowej opieki - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Odnaleziony przez nastolatków

Pierwsze patrole policji szybko odnalazły poszukiwanego 7-latka. Dziecko było już wtedy pod opieką dwóch nastolatków. 12-letni Tomek i 16-letni Jakub wsiedli na swoje rowery i samodzielnie szukali chłopca w okolicach Pomorska.

- Chłopcy widząc młodszego kolegę, zaopiekowali się nim i nakłonili do powrotu do domu. Policjanci są pełni uznania dla nastolatków, którzy zaangażowali się w poszukiwania i bardzo szybko odnaleźli 7-latka. Ich postawa jest godna naśladowania i pokazuje, jak ważne jest w takich sytuacjach empatia i wzajemna pomoc - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj także: Remont mostu w Nowogrodzie Bobrzańskim. Będą spore utrudnienia dla kierowców

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.