Poważny wypadek pod Krosnem Odrzańskim. DK29 zablokowana. Trwa walka o życie kierowcy busa!

29 czerwiec 2020
Poważny wypadek pod Krosnem Odrzańskim. DK29 zablokowana. Trwa walka o życie kierowcy busa! Fot. Natalia

Na Drodze Krajowej numer 29 pod Krosnem Odrzańskim doszło do czołowego zderzenia busa z ciężarówką. Na miejscu pracują służby ratownicze. Droga jest zablokowana.

W poniedziałek, 29 czerwca, o godzinie 20:11 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku na Drodze Krajowej numer 29 w pobliżu miejscowości Osiecznica. Na miejsce zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz patrole policji. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych musieli wykonać dostęp do poszkodowanego kierowcy busa, który był zakleszczony w pojeździe.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący busem jadąc w kierunku Świecka zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym. - podaje mł. asp. Sylwia Betka, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Obecnie trwa walka o życie młodego, 27-letniego kierowcy busa, doszło u niego do zatrzymania krążenia. Ratownicy prowadzą resuscytację krążeniowo-oddechową.

Droga Krajowa numer 29 jest całkowicie zablokowana, policjanci wyznaczyli objazd dla samochodów osobowych przez miejscowość Czetowice. Ciężarówki kierowane są przez ulicę Polną. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Godzina 21:45 - Niestety mimo podjętej reanimacji kierowca busa zmarł. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.