Auto wpadło do stawu. Uwięzioną w pojeździe kobietę bohatersko uratował świadek zdarzenia!

03 lipiec 2020
Auto wpadło do stawu. Uwięzioną w pojeździe kobietę bohatersko uratował świadek zdarzenia! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Wypadek na Drodze Wojewódzkiej numer 277 w pobliżu miejscowości Pałck. Samochód osobowy wjechał do stawu. Uwięzioną w pojeździe kobietę bohatersko ratował świadek zdarzenia.

W piątek, 3 lipca, około godziny 8 rano Wojewódzkie Centrum Powiadamiana Ratunkowego otrzymało zgłoszenie dotyczące wypadku na Drodze Wojewódzkiej numer 277 w pobliżu miejscowości Pałck. Według zgłaszającego samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do stawu. Na miejsce zadysponowane zostały służby ratownicze.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do stawu wcześniej uderzając w bariery energochłonne. - mówi mł. asp. Marcin Ruciński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Na ogromny podziw i uznanie zasługuje postawa dwóch świadków zdarzenia, którzy uratowali kobietę i wezwali na miejsce pomoc. - Jeden z mężczyzn wbiegł do stawu, udało mu się otworzyć pojazd i wyciągnąć kobietę, tym samym prawdopodobnie ratując jej życie. - dodaje mł. asp. Marcin Ruciński. Mężczyzna, który wbiegł do stawu utracił przy tym swój telefon. Drugi z mężczyzn wezwał na miejsce służby ratownicze. 

Kobieta trafiła do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania. Gdyby nie zdecydowana reakcja świadków mógł spełnić się najczarniejszy scenariusz.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.