Kombajn spadł z ciężarówki na autostradzie A2. Zablokowana droga w stronę Poznania (ZDJĘCIA)

15 lipiec 2020
(5 głosów)
Autor: 
Kombajn spadł z ciężarówki na A2. Zablokowana droga w stronę Poznania Fot. GITD

Nowoczesny kombajn spadł z naczepy ciężarówki na autostradzie A2. Droga w kierunku Poznania jest całkowicie zablokowana. Trwa akcja przeładowywania pojazdu.

Wszystko wydarzyło się w środowy poranek, 15 lipca, tuż przy granicy z Niemcami w Świecku. Około godziny 7:30 z naczepy samochodu ciężarowego spadł kombajn marki John Deere. Obecnie nie wiadomo, jakie były przyczyny tego incydentu.

Na miejsce przyjechała policja oraz inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sprowadzono także ciężki sprzęt w postaci dźwigu, który przeładuje kombajn na inny podstawiony pojazd.

Autostrada A2 w kierunku Poznania jest zablokowana. Drogowcy polecają objazd dla samochodów osobowych przez przejście graniczne w Słubicach.

Godzina 12.00: - Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przewożony ładunek został źle zabezpieczony na naczepie niskopodłogowej. Kierowca zabezpieczył kombajn tylko łańcuchami i pasami, jednak nie zastosował zabezpieczenia mocowania przesuwnego i to spowodowało przechylenie i zsunięcie się kombajnu - czytamy w komunikacie lubuskiej ITD.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Jaskółka w tarapatach. Uratowali ją strażacy (FILM Z AKCJI)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.