Dobiegniew: 75-latka upadła w łazience i pilnie potrzebowała pomocy medycznej

30 lipiec 2020
Autor: 
Dobiegniew: 75-latka upadła w łazience i pilnie potrzebowała pomocy medycznej Redakcja/archiwum

Dzięki czujności sąsiadów starsza mieszkanka gminy Dobiegniew trafiła do szpitala. Mieszkańcy zaalarmowani niewyraźnymi dźwiękami dobiegającymi z lokalu seniorki wezwali służby ratownicze. Pomoc przyszła w samą porę.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 28 lipca, w miejscowości Osiek koło Strzelec Krajeńskich. Sąsiedzi zaniepokoili się faktem, że od kilkudziesięciu godzin nie widzieli swojej 75-letniej sąsiadki.

- Wcześniej taka sytuacja się nie zdarzała. Podejrzenia, że kobieta jest w niebezpieczeństwie stały się jeszcze większe, kiedy okazało się, że drzwi od jej mieszkania i pomieszczeń gospodarczych są pozamykane - relacjonuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Potrzebowała pilnej pomocy medycznej

Nagle zaniepokojeni sąsiedzi usłyszeli niewyraźne dźwięki dobiegające z mieszkania. Wtedy postanowili powiadomić służby ratownicze. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Dobiegniew oraz patrol policji. Ratownicy weszli do lokalu przez okno.

- Leżącą kobietę znaleziono na podłodze w łazience. 75-latka potrzebowała pilnej pomocy medycznej. Dzięki czujnym sąsiadom oraz szybkiej i zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy kobieta została na czas przewieziona do szpitala - podkreśla mł. asp. Bartos.

Przeczytaj też: Wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Wypadek na trasie Jasień - Świbna (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.