Drezdenko: Policjanci wymienili niesprawne koło w aucie 77-latki

07 sierpień 2020
Drezdenko: Policjanci wymienili niesprawne koło w aucie 77-latki Lubuska Policja

Służba w Policji to przede wszystkim niesienie pomocy społeczeństwu. Najczęściej wiąże się ona z zapewnianiem bezpieczeństwa, jednak może mieć także inny charakter. Drezdeneccy policjanci zatrzymali do kontroli Fiata, który miał niesprawne koło i nie mógł kontynuować jazdy. W związku z tym, że kierującą była 77-letnia kobieta, mundurowi założyli w jej pojeździe koło zapasowe i tym samym umożliwili dalszą podróż.

Najważniejszym zadaniem każdego policjanta jest służba mieszkańcom i niesienie im pomocy. Ta najczęściej wiąże się z zapewnianiem szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jednak polega także na rozwiązywaniu wielu problemów, z jakimi zmaga się społeczeństwo. Do dość nietypowej sytuacji doszło w czwartek, 6 sierpnia w Drezdenku, gdzie pomocy potrzebowała 77-latka. Policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli na jednej z ulic jadącego Fiata, który miał widocznie niesprawne koło.

Sytuacja ta mogła zagrażać bezpieczeństwu na drodze. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, mundurowi za kierownicą zastali seniorkę, która musiała kontynuować jazdę, a nie była w stanie sama zmienić koła. Policjanci nie zastanawiając się nawet chwili, zaproponowali pomoc. Podnieśli lewarkiem osobówkę, zdjęli niesprawne koło i założyli zapasowe. Dzięki ich zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy 77-latka mogła już bezpiecznie ruszyć w dalszą podróż. 

Źródło: sierż. szt. Sebastian Warzecha, KPP w Strzelcach Kraj.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.