Gozdnica: Kompletnie pijany 39-latek niszczył groby. Zmęczył się i zasnął przy jednym z nich

19 sierpień 2020
(2 głosów)
Gozdnica: Kompletnie pijany 39-latek niszczył groby. Zmęczył się i zasnął przy jednym z nich Lubuska Policja

39-latek niszczył groby na cmentarzu komunalnym w Gozdnicy. Całe zajście zobaczyła z okna mieszkanka tej miejscowości, która natychmiast powiadomiła policję o całym zdarzeniu. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego leżał w pobliżu zniszczonych nagrobków. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych.

W poniedziałek, 17 sierpnia, żagański dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Gozdnicy na cmentarzu komunalnym mężczyzna niszczy nagrobki. Całą sytuację, czyli niszczącego nagrobki mężczyznę zobaczyła mieszkanka Gozdnicy i to ona natychmiast zadzwoniła po policję. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który po wejściu na cmentarz ujawnił poniszczone płyty nagrobne, porozrzucane kwiaty i znicze, a w pobliżu leżącego mężczyznę, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego.

Dzięki czujności, zdecydowanej reakcji i chęci współpracy zawiadamiającej udało się natychmiast zareagować, a obecni na miejscu interwencji funkcjonariusze mieli pewność, że znajdujący się na cmentarzu mężczyzna jest sprawcą zniszczenia nagrobków. Jak się okazało 39-latek kamieniem uszkadzał płyty nagrobkowe, uderzając w nie, następnie rozrzucał stojące na pomnikach kwiaty i znicze. Osoba została zatrzymana. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie do następnego dnia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 39-latkowi zarzutu znieważenia miejsca spoczynku zmarłych poprzez celowe ich uszkodzenie.

Źródło: podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu

Czytaj także - Makabryczne odkrycie w Żaganiu. Z Bobru wyłowiono ciało mężczyzny

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.