Seria wypadków na drogach w Lubuskiem. Służby miały sporo pracy!

22 sierpień 2020
(2 głosów)
Seria wypadków na drogach w Lubuskiem. Służby miały sporo pracy! Redakcja/Archiwum

Śliska nawierzchnia, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy też wymuszenie to tylko niektóre przyczyny dzisiejszych zdarzeń na drogach w województwie lubuskim. Służby ratownicze miały sporo roboty.

Sobota nie była spokojnym dniem dla służb ratowniczych w naszym województwie. Strażacy, ratownicy oraz policjanci kilkukrotnie wyjeżdżali do wypadków na drogach. Do pierwszego groźnego zdarzenia doszło w Zielonej Górze, na ulicy Zjednoczenia. Chwilę przed godziną 14 zderzyły się trzy samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie siedem osób w tym dwoje dzieci. Jedna osoba została poszkodowana. 

Tuż przed godziną 16 na drodze krajowej nr 27 koło Piasków (gmina Świdnica). Osobówka wypadła z drogi i wylądowała na boku. Za spowodowanie kolizji obywatel Ukrainy został ukarany 500-złotowym mandatem. 

Około godziny 16, na trasie S3 w pobliżu węzła Rudno pod Nową Solą samochód osobowy marki Peugeot uderzył w bariery energochłonne. Na miejsce wysłane zostały służby ratownicze. Pojazd został mocno rozbity a kierowca trafił do szpitala na szczegółowe badania. Na trasie stworzyły się spore korki, ruch odbywał się jednym pasem.

Na trasie Sulechów-Babimost w pobliżu Janowca doszło do dachowania osobowego Forda Rangera. Pojazdem podróżowało 5 osób w tym dwójka dzieci. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba, to 13-latka. Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Do kolejnego wypadku doszło tuż po godzinie 18, na Drodze Wojewódzkiej numer 297 za Kożuchowem w kierunku Szprotawy. Kierujący pojazdem marki Smart z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czoło zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem. - Dwóch kierowców trafiło do szpitala. - podaje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Droga wciąż jest zablokowana. 

Apelujemy o zachowanie ostrożności za kółkiem. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.