Gubin: Ukradł torbę niepełnosprawnemu. Złodzieja złapał 15-latek!

03 wrzesień 2020
(1 głos)
Gubin: Ukradł torbę niepełnosprawnemu. Złodzieja złapał 15-latek! KWP Gorzów Wlkp./Archiwum

Na pochwałę zasługuje postawa 15-letniego mieszkańca gminy Gubin, który słysząc krzyk „łapać złodzieja” nie wahał się zareagować i ruszył za mężczyzną, który chwilę wcześniej zabrał torbę 69-latkowi poruszającemu się za pomocą podpórki rehabilitacyjnej. Podejrzewany o kradzież mężczyzna został ujęty, a następie przekazany policjantom. 

Dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który ukradł torbę starszemu mężczyźnie poruszającemu się przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej. Jak wynikało z ustaleń, do pokrzywdzonego podszedł nieznany mu mężczyzny i podjął próbę konwersacji. Z uwagi, iż pokrzywdzony nie chciał z nim rozmawiać, przesiadł się na inną ławkę, jednak po chwili ponownie usiadł obok niego. Pokrzywdzony nie mając ochoty na rozmowę, wstał i przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej zacząć odchodzić z miejsca, w którym siedział. Mężczyzna ruszył za nim i po chwili wyciągnął z koszyka podpórki torbę, w której pokrzywdzony miał portfel z pieniędzmi, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz telefon, a następnie szybkim krokiem się oddalił.

Pokrzywdzony nie był w stanie pobiec za mężczyzną i zaczął krzyczeć „łapać złodzieja”. Na szczęście jego krzyk usłyszał 15-letni mieszkaniec gminy Gubin, będący nieopodal miejsca zdarzenia, który natychmiast zareagował i z pomocą innych osób ujął mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Odnalazł też porozrzucane skradzione rzeczy, które zwrócił pokrzywdzonemu. O zdarzeniu powiadomiono policjantów. 66-latek został zatrzymany do sprawy. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko promil alkoholu w organizmie. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na zakwalifikowanie jego zachowania jako kradzież szczególnie zuchwałą, która zgodnie z kodeksem karnym zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

- Niech zachowanie i postawa 15-letniego mieszkańca gminy Gubin, w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę będzie motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać. - dodaje podkom. Justyna Kulka, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.