Policjant z Gorzowa zginął w tragicznym wypadku. Wjechał pod pociąg. "To ogromna strata" (ZDJĘCIA)

04 wrzesień 2020
(10 głosów)
Autor: 
Policjant z Gorzowa zginął w tragicznym wypadku. "To ogromna strata" Redakcja/archiwum

Policjant z Gorzowa Wielkopolskiego zginął w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Mężczyzna wjechał wprost pod pociąg. Rozpędzona maszyna przepchała osobówkę przez blisko 500 metrów.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do gorzowskich służb w piątkowe popołudnie, 4 września, o godzinie 13:30. Kierowca samochodu marki Volkswagen Golf z nieznanych przyczyn wjechał na przejazd kolejowy wprost pod rozpędzony pociąg. Maszynista nie miał żadnych szans, aby zwolnić. Lokomotywa z impetem wbiła się w osobówkę i przepchała ją po torach przez około 500 metrów.

Zginął policjant. "Wszyscy łączymy się w bólu z rodziną"

Na miejscu pracowały służby ratownicze. Niestety życia rannego kierowcy nie udało się uratować. Szybko okazało się, że był nim 28-letni policjant.

Jak poinformowała gorzowska policja, sierż. Patryk Simiński to policjant z niemal 8-letnim stażem. Miał 28 lat. Do służby wstąpił w 2012 roku. Pełnił służbę w Witnicy, następnie w Gorzowie Wlkp. w Wydziale Sztab Policji, a ostatnio był funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego.

- Był niezwykle zaangażowany i oddany służbie. Koledzy wspominają go jako policjanta z powołania. Nie bał się ryzykować, by pomagać innym. Uczynny i pomocny. Zawsze można było na niego liczyć, zawodowo i prywatnie. To ogromna strata dla całego środowiska policyjnego. Łączymy się w bólu z najbliższymi, których otoczono opieką i wsparciem. Cześć jego pamięci! - podkreśla podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Fot. Daniel G.

Przeczytaj też: Nowe karetki w Łagowie i Krzeszycach. W Zielonej Górze pomoże motoambulans

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.