Jechał przeładowaną ciężarówką po trasie S3. Myślał, że w nocy nie spotka inspektorów ITD (FILM)

13 wrzesień 2020
(2 głosów)
Autor: 
Jechał przeładowaną ciężarówką po trasie S3 Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Ciężarówka przeładowana betonowymi płytami stropowymi pod osłoną nocy poruszała się po lubuskim odcinku trasy S3. Pojazd został skontrolowany przez inspektorów ITD. Okazało się, że był też niesprawny technicznie.

Lubuscy inspektorzy ITD w nocy z czwartku na piątek, 11 września, patrolowali ekspresową S3. Podczas służby zatrzymali do kontroli ciężarówkę marki Scania, którą przewożono betonowe płyty stropowe. Mundurowi od początku przypuszczali, że pojazd jest przeładowany.

- Kierowca okazał kserokopię zezwolenia kategorii VI uprawniającego do przejazdu po drogach pojazdu nienormatywnego o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Pojazd skierowano więc na wagę - relacjonują inspektorzy.

Przeładowana i niesprawna technicznie

Szybko okazało się, że ciężarówka faktycznie jest przeładowana. Pojazd wraz z ładunkiem ważył 54,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Dodatkowo jego długość wynosiła 21,1 m, gdzie norma wynosi 16,5 metrów.

Podczas kontroli stwierdzono również usterki techniczne. Inspektorzy mieli zastrzeżenia do układu hamulcowego w ciągniku siodłowym oraz opon i układu pneumatycznego w naczepie. Ponadto w ciągniku nie było tablicy rejestracyjnej.

Ciężarówka została przemieszczona z drogi na parking strzeżony. - Teraz wobec przewoźnika drogowego zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Grozi mu za to kara o łącznej wysokości 27 tysięcy złotych - informuje ITD.

Przeczytaj też: Żary: Zostawił psa w rozgrzanym aucie. 26-latkowi mogą grozić nawet 3 lata więzienia

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.