Zielona Góra: Policja podsumowała Winobranie 2020. "Było jednym z najspokojniejszych" (ZDJĘCIA)

14 wrzesień 2020
Autor: 
Policja podsumowała Winobranie 2020 Fot. KMP Zielona Góra

Popularne Winobranie już za nami. Jak informuje policja, tegoroczne Dni Zielonej Góry były jednymi z najspokojniejszych. Wśród interwencji królowały zakłócenia porządku lub ciszy nocnej przez osoby pod wpływem alkoholu.

Codziennie nad bezpieczeństwem podczas Winobrania 2020 (5-13 września) czuwało kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze jak co roku mieli dużo pracy.

- Były patrole piesze, zmotoryzowane i rowerowe. Służbę pełnili też kryminalni. Tak jak w poprzednich latach, policjanci najczęściej interweniowali w przypadku spożywania alkoholu poza wyznaczonymi miejscami oraz zakłóceń porządku publicznego lub ciszy nocnej przez osoby nietrzeźwe - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

W ocenie policjantów tegoroczne Winobranie było jednym z najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich kilku lat.

Statysytka interwencji:

  • 22 - sprawcy przestępstw zatrzymani "na gorącym uczynku"
  • 19 - zatrzymane osoby poszukiwane
  • 52 - zatrzymane osoby nietrzeźwe
  • 583 - ujawnione wykroczenia
  • 53 - sporządzone wnioski o ukaranie do sądu
  • 314 - sporządzone mandaty karne
  • 272 - przeprowadzone interwencje
  • 406 - osoby wylegitymowane
  • 93 - skontrolowane pojazdy

Przeczytaj też: Zakrwawiony łabędź znaleziony w Płotach koło Zielonej Góry. Pomogli mu policjanci (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.