Nocny pożar opuszczonego magazynu pod Świebodzinem

17 wrzesień 2020
(3 głosów)
Nocny pożar opuszczonego magazynu pod Świebodzinem Komenda Powiatowa PSP w Świebodzinie

Nocny pożar magazynu na terenie opuszczonej firmy w miejscowości Staropole pod Świebodzinem. Z ogniem walczyło 6 zastępów straży pożarnej.

W środę, 16 września, po godzinie 22 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie opuszczonej firmy w miejscowości Staropole. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Świebodzinie oraz OSP Lubrza, Zagaje, Rusinów i Jemiołów. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze jednego z dziesięciu magazynów na terenie opuszczonej firmy. W obiekcie panowało duże zadymienie. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody na palącą się słomę, która była składowana w magazynie. Po dojeździe kolejnych zastępów podano kolejne dwa prądy wody.

Następnie strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne oraz linie gaśnicze dokonali przeszukania magazynu z jednoczesnym dogaszeniem zarzewi ognia. Działania te rozpoczęto po wcześniejszym sprawdzeniu kamerą termowizyjną stopnia nagrzania konstrukcji stalowej budynku. W trakcie sprawdzenia wnętrza budynku z użyciem wentylatorów osiowych nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych.

Źródło: KP PSP Świebodzin

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.