Dwa niewybuchy znalezione w Brodach. Trwa ewakuacja okolicznych mieszkańców!

18 wrzesień 2020
(2 głosów)
Dwa niewybuchy znalezione w Brodach. Trwa ewakuacja okolicznych mieszkańców! Redakcja/Archwium

Podczas prac leśnych w miejscowości Brody natrafiono na dwa niewybuchy z okresu II Wojny Światowej. Na miejscu pracują saperzy z Głogowa. Podjęto decyzję o ewakuacji osób w promieniu 500 metrów!

W czwartek, 17 września, podczas prac leśnych prowadzonych w miejscowości Brody natrafiono na dwa niewybuchy z okresu II Wojny Światowej. Na miejsce wezwano patrol policji, który potwierdził zgłoszenie oraz zabezpieczał miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów z 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie. 

W piątek, 18 września, rozpoczęto wydobywanie niewybuchów. - Na miejscu pracują saperzy z Głogowa, podjęto decyzję o ewakuacji osób w promieniu 500 metrów. - mówi podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Tymczasowo zablokowana zostanie Droga Wojewódzka numer 288 oraz przeprawa promowa w Pomorsku.  

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.