Żary: 22-letni agresor kopał i wyzywał policjantów. Recydywiście grożą 3 lata więzienia

18 wrzesień 2020
(4 głosów)
Autor: 
Żary: 22-letni agresor kopał i wyzywał policjantów Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Żar zaatakowani przez 22-letniego agresora. Mężczyzna kopał i wyzywał mundurowych. Za swój czyn odpowie z zakładu karnego, do którego trafił.

Wszystko wydarzyło się w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Podczas interwencji podejmowanej przez patrol policjantów młody mężczyzna zaczął kopać funkcjonariuszy po nogach. Jednocześnie cały czas wyzywał mundurowych obelżywymi słowami. W ten sposób agresor chciał zmusić policjantów do zaprzestania czynności służbowych.

Teraz prokurator skierował do sądu akt oskarżenia 22-latka. Mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Wcześniej został prawomocnie skazany za zakłócenie miru domowego i udział w bójce. Za swój czyn oskarżony będzie odpowiadał z zakładu karnego, w którym przebywa do innej sprawy.

- Napastnikowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Jednak z uwagi na recydywę górna granica kary może być zwiększona o połowę - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Pożar poddasza domu w Świdnicy. W akcji 5 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.