Komornik z Żagania przywłaszczył sobie ponad 2 miliony złotych!

19 wrzesień 2020
(3 głosów)
Komornik z Żagania przywłaszczył sobie ponad 2 miliony złotych! Redakcja/Archwium

Komornik Sądowy z Żagania przywłaszczył sobie ponad 2 miliony złotych, środki te stanowiły wpłaty dłużników i zaliczki pobrane na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych.

W piątek, 18 września br. do Sądu Okręgowego Wydział II Karny w Zielonej Górze skierowano akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi Z. Mężczyźnie zarzuca się, że w okresie od 17 lutego 2017 roku do 24 stycznia 2018 roku w Żaganiu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, pełniąc funkcję Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Żaganiu, jako funkcjonariusz publiczny nie dopełnił swoich obowiązków.

Mężczyzna pomimo wyegzekwowania w ramach postępowań egzekucyjnych i po zaksięgowaniu jako należnych wierzycielom środków pieniężnych, przywłaszczył powierzone mu środki stanowiące wpłaty dłużników i zaliczki pobrane na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych w łącznej kwocie 2.290.456,83 zł. Komornik w ustawowym terminie 4 dni nie przelał pobranych należności na rachunki bankowe wierzycieli, czym działał na szkodę poszczególnych wierzycieli oraz na szkodę interesu publicznego.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.