Żagań: Kompletnie pijany 42-latek spowodował kolizję. Zatrzymał go policjant po służbie

19 wrzesień 2020
(1 głos)
Autor: 
Kompletnie pijany 42-latek spowodował kolizję Fot. KPP Żagań

Miał blisko 3 promile alkoholu i wsiadł za kierownicę. Pędząc ulicami Żagania, doprowadził do kolizji. Po krótkim pościgu zatrzymał go policjant po służbie.

Wszystko wydarzyło się w środę, 16 września. Policjant żagańskiej drogówki mł. asp. Marcin Mycek jechał swoim prywatnym autem ul. Przyjaciół Żołnierza. Nagle tuż obok doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierowca jednego z nich zaczął jednak uciekać.

- Policjant od razu pojechał za kierującym osobówką marki Renault. W pewnym momencie uciekinier musiał zatrzymać się na skrzyżowaniu. Wtedy funkcjonariusz podbiegł do auta. W tym czasie kierujący i pasażerka zamieniali się miejscami - relacjonuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka policji w Żaganiu.

Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu

Mł. asp. Marcin Mycek wyciągnął ze stacyjki kluczyk, a następnie zatrzymał mężczyznę, który próbował uciec pieszo. Później o całej sytuacji poinformował dyżurnego żagańskiej policji. 42-letni uciekinier został przekazany patrolowi policji.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo 42-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

- Pomimo licznych apeli oraz wielu tragicznych zdarzeń nadal spotykamy się z brakiem odpowiedzialności, wyobraźni i zdrowego rozsądku na drodze. Reagujmy, kiedy mamy informację o nietrzeźwym kierującym dzwoniąc na numer alarmowy 112 - podkreśla podkom. Jaszczuk.

Przeczytaj też: Żary: 22-letni agresor kopał i wyzywał policjantów. Recydywiście grożą 3 lata więzienia

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.