Pożar w Gorzowie Wielkopolskim. "Dzieci podpaliły stóg słomy" (FILM)

20 wrzesień 2020
(7 głosów)
Autor: 
Pożar w Gorzowie Wielkopolskim. Dzieci podpaliły stóg słomy Fot. Aleks

Podpalili baloty słomy w Gorzowie Wielkopolskim i uciekli. Za pożarem stoją dzieci. Świadek zarejestrował ich ucieczkę telefonem komórkowym.

Wszystko wydarzyło się w niedzielne popołudnie, 20 września, w Gorzowie Wielkopolskim. Około godziny 16:00 w pobliżu działek od strony Manhattanu doszło do pożaru stogu słomy. Płonęło kilka balotów.

Na miejscu zjawiły się dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Strażakom szybko udało się opanować zagrożenie.

Młodzi podpalacze

- Na stogu siedziało kilkoro dzieci. Przechodziliśmy obok nich ze znajomymi. Po około 20 sekundach odwróciłem się w ich kierunku i zobaczyłem, że baloty płoną, natomiast dzieci uciekają - relacjonuje Aleks.

Świadek zdarzenia zdążył zarejestrować tylko część ich ucieczki. Niestety jakość materiału nie pozwala na dokładne rozpoznanie podpalaczy. Autor nagrania liczy, że pomocni w ich ustaleniu okażą się mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, który również mogli zauważyć ich ucieczkę.

W chwili, kiedy publikujemy artykuł, na terenie powiatu gorzowskiego strażacy walczą z kolejnymi pożarami stogów. Na godzinę 20:30 działania gaśnicze trwają w pobliżu miejscowości Gralewo oraz w Wawrowie.

Przeczytaj też: Żagań: Kompletnie pijany 42-latek spowodował kolizję. Zatrzymał go policjant po służbie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.