Straż Graniczna z Zielonej Góry odzyskała luksusowe BMW X3 warte ponad 220 tys. złotych!

21 wrzesień 2020
(1 głos)
Straż Graniczna z Zielonej Góry odzyskała luksusowe BMW X3 warte ponad 220 tys. złotych! Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry odzyskali luksusowe BMW X3, skradzione na terytorium Niemiec. Autem kierował mężczyzna z cofniętym bezterminowo uprawnieniami do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W sobotni poranek funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry zatrzymali do kontroli na Drodze Krajowej numer 32 samochód osobowy marki BMW X3 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że auto kilka godzin wcześniej zostało skradzione w Niemczech.

Funkcjonariusze podczas legitymowania 33-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu Żarskiego ustalili także, że mężczyźnie trzy lata temu sąd bezterminowo cofnął uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu mężczyzna ten może liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast dalsze ustalenia w sprawie kradzieży BMW X3 o szacunkowej wartości ponad 222 tysięcy złotych prowadzić będzie gubińska Policja. Od początku 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę na terenie województwa lubuskiego odzyskali 22 kradzione pojazdy o wartości 2 644 500 złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.