Rodzina zagubiła się w lesie. Z pomocą przyszli policjanci

21 wrzesień 2020
(1 głos)
Rodzina zagubiła się w lesie. Z pomocą przyszli policjanci Lubuska Policja

Czteroosobowa rodzina z psem przyjechała do lasu na spacer i grzyby, ale zgubiła się i nie potrafiła wrócić do auta. Wezwali na pomoc policjantów. Funkcjonariusze nie mieli zbyt wielu informacji. Wiedzieli, że trzeba działać szybko, bo zbliżał się zmrok. Znajomość terenu pozwoliła policjantom zlokalizować rodzinę i wyprowadzić ją z lasu. Była kilka kilometrów od swojego samochodu.

W sobotę, 19 września, około godziny 18 do policjantów dotarła informacja o rodzinie, która przyjechała do lasu na grzyby i nie potrafi znaleźć drogi powrotnej. Do poszukiwań ruszyli funkcjonariusze, by jak najszybciej dotrzeć do zaginionych. Informacji na temat lokalizacji było niewiele. Nie pomagały też mapy zainstalowane w telefonie. Rodzina szukała punktu orientacyjnego a dyżurny poprosił, by zrobiono fotografię pobliskich słupków, na których były oznaczenia mogące pomóc w poszukiwaniach.

Zdjęcie trafiło do policjantów, którzy byli w okolicach lasu. Naczelnik wydziału sztabu policji gorzowskiej jednostki, kom. Arkadiusz Serafiński i jego zastępca, asp. Marcin Zaskórski, znali teren. Szybko wytypowali miejsce, w które mogła udać się rodzina. Kilkadziesiąt minut później udało im się dotrzeć do rodziców z dwójką dzieci i psem. Szczęśliwi dziękowali policjantom, że udało się ich odnaleźć. Okazało się, że byli kilka kilometrów od swojego auta. Policjanci przetransportowali ich na parking, skąd mogli cali i zdrowi wrócić do Gorzowa Wlkp.

Sezon na grzybobranie i leśne spacery w pełni. Wielogodzinne wyprawy powodują, że można stracić orientację w terenie. Każdego roku gorzowscy policjanci co najmniej kilkanaście razy poszukają osób, które wyszły na grzyby i nie potrafią wrócić do domu. Na pomoc ruszają funkcjonariusze kilku pionów, by jak najszybciej dotrzeć do zaginionych. Czas ma tu ogromne znaczenie. Poszukiwania prowadzone późnym wieczorem lub w nocy nie należą do najłatwiejszych. Stąd dużo policyjnych sił skierowanych do działań. Sprawne poszukiwania są możliwe przede wszystkim dzięki znajomości terenu i właściwemu planowaniu.

Źródło: podkom. Grzegorz Jaroszewicz, Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.