Pożary stogów słomy w Gorzowie i okolicach. Kto podpala baloty? (FILM, ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2020
(3 głosów)
Autor: 
Pożary stogów słomy w Gorzowie i okolicach. Kto podpala baloty? Fot. OSP Gralewo

Krótkie odstępy czasu i kilka pożarów balotów słomy w Gorzowie Wielkopolskim i pobliskich miejscowościach. Strażacy zgodnie twierdzą, że to robota podpalacza. Jedną z takich sytuacji widział nasz czytelnik.

Do pierwszego pożaru doszło w niedzielne popołudnie, 20 września, około godziny 16:00. Dwa zastępy strażaków zawodowych z Gorzowa interweniowały przy pożarze stogu słomy w pobliżu działek od strony Manhattanu.

Na miejscu znajdował się nasz czytelnik, który nagrał część ucieczki młodych podpalaczy. Jakość materiału nie pozwala jednak na ich rozpoznanie. - Na stogu siedziały dzieci. Przechodziliśmy obok nich ze znajomymi. Nagle odwróciłem się w ich kierunku i zobaczyłem, że baloty płoną, natomiast dzieci uciekają - relacjonuje Aleks.

Kolejne podpalenia, baloty znów w ogniu

Zaledwie dwie godziny później dyżurny gorzowskich strażaków znów otrzymał zgłoszenie o pożarze. Tym razem stóg słomy płonął między Gralewem a Janczewem. Do akcji wysłano cztery zastępy straży pożarnej. W trakcie działań wpłynęło kolejne zgłoszenie. Wówczas baloty płonęły w Wawrowie.

Strażacy bez większego zastanowienia wspólnie twierdzą, że za wszystkim musi stać podpalacz.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.