Podrabiana odzież oraz perfumy warte 700 tys. złotych na giełdzie w Gorzowie!

22 wrzesień 2020
(1 głos)
Podrabiana odzież oraz perfumy warte 700 tys. złotych na giełdzie w Gorzowie! Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

W minioną niedzielę, na terenie giełdy towarowo-samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wlkp. oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież znanych światowych marek, oraz perfumy niewiadomego pochodzenia.

W niedzielę, 20 września, funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji z Gorzowa Wielkopolskiego patrolując teren lokalnej giełdy towarowo-samochodowej ujawnili stoiska, na których dwóch obywateli Bułgarii oferowało ubrania oraz wody perfumowane z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Funkcjonariusze ustalili, że ubrania, które w swoim asortymencie mieli 20 i 43-letni obywatele Bułgarii nie są oryginalne a znaki firmowe zostały podrobione. Szacunkowa wartość 1159 sztuk zatrzymanych towarów (spodnie, koszulki, krótkie spodenki, bluzy, paski, kurtki, bielizna) oraz 279 sztuk wody perfumowanej różnych marek to 400 tysięcy złotych. Ujawniony towar został zabezpieczony i trafił do policyjnego magazynu. 

W sprawie tej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Cudzoziemcy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej. 

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Joanna Konieczniak, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.