Pożar naczepy ciężarówki na S3 pod Nową Solą. Droga jest zablokowana!

28 wrzesień 2020
(4 głosów)
Pożar naczepy ciężarówki na S3 pod Nową Solą. Droga jest całkowicie zablokowana! Fot. Sytuacja na S3

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar naczepy ciężarówki na trasie S3 pod Nową Solą. Gęsty, czarny dym widoczny był z kilku kilometrów!

W poniedziałek, 28 września, około godziny 9:44, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru ciężarówki na 207 kilometrze trasy S3, na wysokości miejscowości Konradowo. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej oraz patrole policji. 

Ze wstępnych informacji wynika, że pożar początkowo rozwinął się w okolicach jednego z kół naczepy, następnie rozprzestrzenił się na transportowany ładunek w postaci komponentu do produkcji styropianu. Kierowca ciężarówki zdążył jeszcze odczepić naczepę i odjechać w bezpieczne miejsce. Z chwilą dojazdu strażaków pożar był już mocno rozwinięty, gęsty czarny dym widoczny był z Nowej Soli oraz okolic. 

Ruch w kierunku Zielonej Góry jest całkowicie zablokowany. Ruch w kierunku Polkowic odbywa się jednym pasem.

Godzina 11:50 - Wciąż trwa akcja gaśnicza, strażacy dokładnie przelewają całe pogorzelisko. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.