Kożuchów: Zadzwoniła na policję i zgłosiła pobicie. Prawda okazała się zupełnie inna

08 październik 2020
Kożuchów: Zadzwoniła na policję i zgłosiła pobicie. Prawda okazała się zupełnie inna KPP Nowa Sól

Na numer alarmowy 112 zadzwoniła przerażona kobieta, która poinformowała, że została pobita. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą do poszkodowanej. Prawda okazała się zupełnie inna.

W środę, 7 października, tuż przed godziną 22:00 kożuchowscy policjanci udali się „na sygnale” do jednego z mieszkań w Kożuchowie. Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta potrzebuje pomocy, gdyż została pobita przez swojego partnera. Sytuacja nabrała dynamicznej akcji z uwagi na fakt, że było narażone życie i zdrowie człowieka.

Drzwi do mieszkania były otwarte. W pokoju, na łóżku leżał nietrzeźwy mężczyzna, a w fotelu siedziała kobieta. Osoby te nie posiadały widocznych obrażeń mogących wskazywać, że doszło do stosowania przemocy. Nikt nie ucierpiał i nie potrzebował pomocy medycznej. W rozmowie ze zgłaszającą ustalono, że na numer alarmowy zadzwoniła, bo przypomniało się jej, iż trzy tygodnie temu, wywróciła się i „trochę się potłukła”.

Kobieta nie była w stanie racjonalnie wytłumaczyć, po co wzywała policję skoro nie doszło do „złamania” prawa. Mundurowi sporządzili wniosek do sądu za bezpodstawne wezwanie patrolu. Policja nigdy nie bagatelizuje takich zgłoszeń. Wszystkie fakty i niepokojące sygnały są natychmiast sprawdzane i weryfikowane. Czasami do jednego zdarzenia jedzie kilkadziesiąt osób oraz pobierany jest specjalistyczny sprzęt.

Niestety wiele zgłaszanych interwencji się nie potwierdza. Policjanci informują i przestrzegają przed nieuzasadnionym wezwaniem służb. Wywołanie niepotrzebnej czynności, czy wprowadzenie w błąd organów porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych. A informacje nieprawdziwe w poważniejszych, nieuzasadnionych zdarzeniach, narażają na odpowiedzialność karną.

Źródło: młodszy aspirant Renata Dąbrowicz – Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.