W gorzowskim szpitalu zmarło dwóch pensjonariuszy DPS "Domu Kombatanta"

12 październik 2020
(3 głosów)
W gorzowskim szpitalu zmarło dwóch pensjonariuszy DPS "Domu Kombatanta" WSW Gorzów Wielkopolski

W Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gorzowie Wielkopolskim zmarło dwóch pensjonariuszy DPS w Zielonej Górze, którzy byli zakażeni koronawirusem.

To był trudny weekend na oddziale zakaźnym w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Niestety zmarło dwóch kolejnych pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Zielonej Górze, którzy byli zakażeni koronawirusem. Dwie inne osoby po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zostały wypisane do innej placówki. Pensjonariusze trafili do Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu. 

Obecnie w oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala przebywa 93 pacjentów, w tym 62 pensjonariuszy Domu Kombatanta w Zielonej Górze. Pięć zakażonych osób korzysta z urządzeń wspierających pracę płuc. Stan pozostałych hospitalizowanych lekarze określają jako średniociężki, ale stabilny.


Czytaj także - Poranny wypadek na krajowej "92" w Torzymiu. Zderzyły się dwie ciężarówki (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.