Lubuscy policjanci wlepiają mandaty za brak zasłaniania ust i nosa!

12 październik 2020
(3 głosów)
Lubuscy policjanci wlepiają mandaty za brak zasłaniania ust i nosa! Lubuska Policja

Po wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa lubuscy policjanci sprawdzają, czy są one przestrzegane. Osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów powinny liczyć się z mandatem lub wnioskiem o ukaranie do sądu.

Lubuscy policjanci stanowczo reagują na wszystkie przejawy niestosowania się do obowiązujących przepisów w walce z pandemią. Mimo że zdecydowana większość mieszkańców województwa lubuskiego wykazuje się dużą odpowiedzialnością to niestety zdarzają się osoby, które przepisy te bagatelizują. 

Tylko przez dwie pierwsze doby obowiązywania nowych przepisów policjanci wykazali, że nie wszyscy poważnie je potraktowali. W sumie lubuscy stróże prawa interweniowali w 136 przypadkach związanych z naruszeniem obowiązku zakrywania ust i nosa. Dla 131 osób zakończyło się to nałożeniem mandatów karnych, a dla 94 skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu.

Źródło: Nadkomisarz Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.