W grudniu staranował policyjny radiowóz. Wczoraj szalał na drodze i znów uciekał przed policją...

15 październik 2020
(1 głos)
W grudniu staranował policyjny radiowóz. Wczoraj szalał na drodze i znów uciekał przed policją... Lubuska Policja

W grudniu ubiegłego roku 27-latek staranował radiowóz, w wyniku czego rannych zostało dwóch policjantów. Z obrażeniami trafili do szpitala gdzie spędzili święta Bożego Narodzenia. Wczoraj ten sam kierowca szalał na drodze i uciekał przed policją...

W środę, 14 października, przed godziną 20 w Lubieszowie policjanci zauważyli osobowego Volkswagena, a w nim młodego mężczyznę, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zwalniał i zaczął uciekać. Podczas pościgu kierujący volkswagenem poruszał się od prawej do lewej strony drogi.

Próba uniknięcia odpowiedzialności

W pewny momencie funkcjonariusze zauważyli jak kierujący zamienia się miejscami z pasażerem. Po przejechaniu kilku kilometrów policjanci zatrzymali uciekający pojazd. Kierujący od razu poinformował mundurowych, że został „przesunięty” za kierownicę przez swojego znajomego, który siedział na fotelu pasażera. 

Agresywni pasażerowie

W Volkswagenie znajdowały się także trzy inne osoby, które były agresywne wobec policjantów, utrudniały im prowadzenie czynności i nie chciały podać swoich danych osobowych. W związku z tym, w ramach wsparcia, na miejsce wezwano kolejny patrol. Okazało się, że pasażerowie nie byli jeszcze pełnoletni więc funkcjonariusze przekazali ich opiekunom prawnym.

Za kierownicą mężczyzna, który w grudniu omal nie zabił policjantów

Ten sam mężczyzna w grudniu ubiegłego roku, będąc pod wpływem narkotyków, uciekając przed policjantami, uderzył z dużą prędkością w radiowóz, który został wykorzystany do blokady. Niestety mundurowi nie zdążyli wysiąść z pojazdu uprzywilejowanego i odnieśli obrażenia. Policjanci w szpitalu spędzili święta Bożego Narodzenia.

Czy teraz 27-latka dosięgnie sprawiedliwość? 

Po zdarzeniu z grudnia mężczyzna niczego się nie nauczył. Zdumiewa fakt, że 27-latek znów znalazł się za kierownicą i znów mógł doprowadzić do tragedii. Po wczorajszym pościgu kierowca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, stwarzanie realnego zagrożenia na drodze, kierowanie pojazdem i przewożenie pasażerów bez pasów bezpieczeństwa oraz brak prawa jazdy. 

Źródło: młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli


Czytaj także - Trudna sytuacja na SOR w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.