Zielonogórska drogówka zabiera prawa jazdy. Nie ma taryfy ulgowej

16 październik 2020
(1 głos)
Autor: 
Zielonogórska drogówka zabiera prawa jazdy Fot. KMP Zielona Góra

Zaledwie kilka dni wystarczyło, aby policjanci z grupy SPEED w Zielonej Górze zatrzymali dziesięć praw jazdy za przekroczenie prędkości. Niechlubny rekordzista pędził 128 km/h na "pięćdziesiątce".

Ostatnie dni dla zielonogórskich funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego włączonych do specjalnej grupy SPEED były obfite w zatrzymania praw jazdy. Mimo dość dużej dolegliwości, jaką jest brak możliwości prowadzenia pojazdów przez 3 miesiące, znajdują się kierujący, którzy lekceważą przepisy.

W Zielonej Górze prawo jazdy straciło pięć osób. Dwie z nich w ciągu zaledwie pół godziny namierzono na tej samej ulicy w Drzonkowie. Ponadto mundurowi zatrzymali kierowców w Kijach i Bojadłach.

Przekroczył prędkość o 78 km/h

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący BMW zatrzymany na al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Mężczyzna miał na liczniku 128 km/h.

- Jego zachowanie jest warte potępienia także dlatego, że ulica Wojska Polskiego jest jedną z dróg o największym natężeniu ruchu i to właśnie ta ulica jest wymieniana w policyjnych statystykach jako odcinek, gdzie w ciągu roku dochodzi do wielu różnych zdarzeń drogowych - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Mężczyzna tak jak pozostali kierowcy stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto został ukarany mandatem i otrzymał 10 punktów karnych.

"Kierowcy opowiadają policjantom różne historie"

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zwykle trudno racjonalnie wytłumaczyć. - Mimo wszystko kierowcy nieustannie próbują opowiadać policjantom historie o nagłych zdarzeniach losowych czy członkach rodziny w szpitalach. Czasami tłumaczą, że śpieszą się po dzieci - dodaje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Pożar domu w Wymiarkach pod Żaganiem. "Nie nadaje się do zamieszkania" (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.