Policyjny pościg na krajowej "22". 28-latek po narkotykach zakończył jazdę na ogrodzeniu (FILM)

19 październik 2020
(2 głosów)
Autor: 
Policyjny pościg za pijanym kierowcą Fot. KPP Strzelce Krajeńskie

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich ścigali kierowcę Forda, który nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki pojazd wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. 28-letni mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Patrol strzeleckiej drogówki zwrócił uwagę na srebrnego Forda na jednej z ulic miasta. Kierowca osobówki wykonywał na drodze dziwne manewry.

- Zjeżdżał na lewy pas i jechał całą szerokością drogi. Kiedy policjanci dali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, mężczyzna nie reagował i zaczął uciekać - relacjonuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Za kierownicą 28-latek po narkotykach

Mężczyzna wjechał na drogę krajową nr 22, gdzie zmierzał w kierunku Dobiegniewa. Kilka kilometrów dalej kierowca wypadł z trasy i zakończył ucieczkę, rozbijając się na ogrodzeniu. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn. To 28-letni kierowca oraz 36-letni pasażer, którzy zostali zatrzymani.

- Kierowca znajdował się pod działaniem narkotyków i jechał bez uprawnień. Policjanci zabezpieczyli również środki odurzające w samochodzie i mieszkaniu pasażera - informuje mł. asp. Bartos.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań i usłyszeli zarzuty. Pasażer posiadania narkotyków, a kierowca niezatrzymania się do kontroli i jazdy pod działaniem narkotyków. 28-latek odpowie również za kierowanie bez uprawnień. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Przeczytaj też: Chwile grozy we Wschowie. Młody agresor groził rodzinie nożem

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.