Zielona Góra: "Bezpłatne badanie" za ponad 9 tysięcy. 78-latka okradziona przez "panie z przychodni"

22 październik 2020
(1 głos)
Autor: 
Seniorka okradziona na ponad 9 tysięcy Fot. Pixabay

Mówiły, że są pracownicami przychodni i przyszły wykonać darmowe badanie. 78-latka wpuściła je do mieszkania. Kiedy jedna zagadała seniorkę, druga plądrowała lokal. Złodziejki wyniosły ponad 9 tysięcy złotych.

Wszystko wydarzyło się w środę, 21 października, na jednym z osiedli w Zielonej Górze. Do mieszkania 78-latki zapukały dwie kobiety. Przedstawiły się jako pracownice przychodni, które robią darmowe badania lekarskie.

- Niczego niepodejrzewająca seniorka zgodziła się i wpuściła obce kobiety do mieszkania. Jedna z nich zaczęła z nią rozmawiać i poprosiła o przejście do łazienki. Prawdopodobnie w tym czasie druga z kobiet, splądrowała pokój i ukradła z szafki oszczędności i biżuterię - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Pseudo lekarki wyniosły ponad 9 tysięcy

Tuż po zakończonym "badaniu" 78-latka zorientowała się, że została okradziona. Przede wszystkim zauważyła zniknięcie pieniędzy. Później jej uwagę zwrócił też brak wartościowej biżuterii o łącznej wartości ponad 9 tysięcy złotych.

Sprawa trafiła na policję. - Przypominamy o ostrożności i przestrzegamy przed wpuszczaniem osób obcych do domów. Panujący w naszym kraju stan epidemii w związku z koronawirusem postanowili niestety wykorzystać przestępcy działający na szkodę osób starszych - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.