Strażak z Zielonej Góry zakażony koronawirusem. 10 ratowników odsuniętych od służby

23 październik 2020
(6 głosów)
Autor: 
Strażak z Zielonej Góry zakażony koronawirusem Redakcja

10 zawodowych strażaków z Zielonej Góry zostało odsuniętych od pełnienia służby. To efekt wykrycia obecności koronawirusa u jednego z funkcjonariuszy.

Informacja o potwierdzonym zakażeniu wirusem COVID-19 u strażaka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze ukazała się w czwartek, 22 października.

- Osoba zakażona wraz z osobami, z którymi kontaktowała się na zmianie, automatycznie zostały poddane izolacji i zgodnie z procedurami odsunięte od czynności służbowych. Łącznie jest to 10 osób - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej.

Mimo wszystko zielonogórska "jedynka" cały czas działa. Zastępy normalnie wyjeżdżają do zdarzeń. - Jest to efektem ciągłej pracy w systemie rotacyjnym z zachowanym reżimem sanitarnym - dodaje st. asp. Kaniak.

Przeczytaj też: Wypadek pod Zieloną Górą. Osobówka roztrzaskała się o drzewo. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.