Zielona Góra: 35-latek okradał pracodawcę. Ze skradzionych materiałów remontował swoją altankę...

28 październik 2020
(1 głos)
Zielona Góra: 35-latek okradał pracodawcę. Ze skradzionych materiałów remontował swoją altankę... KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało, regularnie okradał swojego pracodawcę. Część ze skradzionych przedmiotów została odzyskana – pozostałe wykorzystał do prowadzonego na swojej działce remontu.

Dyżurny komisariatu II w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży, do których miało dochodzić na terenie jednej z zielonogórskich firm zajmujących się produkcją okien i drzwi. Z zawiadomienia wynikało, że od pewnego czasu z terenu firmy ginęły materiały budowlane oraz elementy i akcesoria do produkcji. Jak podawał właściciel, wśród skradzionych przedmiotów znajdowały się m.in. profile aluminiowe oraz różnego rodzaju śruby, nakrętki, wkręty czy kołki – wykorzystywane w firmie do produkcji okien i drzwi. Właściciel podejrzewał jednego ze swoich pracowników, a straty wycenił na co najmniej 2 tysiące złotych. Policjantom dostarczył jako dowód nagrania z monitoringu znajdującego się na terenie zakładu.

Kryminalni z komisariatu II natychmiast przystąpili do działań i w ich wyniku ustalili, że 35-letni pracownik wynosił z terenu zakładu różne interesujące go przedmioty i chował je w ustronnych miejscach przy płocie. Następnie wieczorem przychodził i przez wygiętą siatkę ogrodzeniową wyciągał je z terenu zakładu. Policjanci ustalili także gdzie znajdują się skradzione przedmioty i co 35-latek z nimi zrobił. Okazało się, że mężczyzna miał w pobliżu zakładu produkcyjnego działkę rekreacyjną, na której prowadził remont altanki działkowej. To właśnie tam kryminalni znaleźli część skradzionych przedmiotów, które wróciły do właściciela. Niestety okazało się, że część skradzionych akcesoriów mężczyzna zdążył już zużyć podczas remontu. Śledczy ustalili, że 35-latek wynosił te przedmioty przez około miesiąc.

35-latek jest znany policjantom, a wcześniej był notowany za przestępstwa kryminalne. Usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Za przestępstwo kradzieży mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.