Świebodzin: Przeładowany "dostawczak" z makulaturą. Pojazd ważył ponad 7 ton!

28 październik 2020
(0 głosów)
Świebodzin: Przeładowany "dostawczak" z makulaturą. Pojazd ważył ponad 7 ton! WITD w Gorzowie Wielkopolskim

Ponad 7 ton zamiast dopuszczalnych 3,5 tony ważył samochód dostawczy, którym przewożono makulaturę. Mocno przeładowany pojazd został usunięty z drogi a kierowca został ukarany mandatem karnym.

Samochód dostawczy przewożący makulaturę zatrzymano w czwartek, 22 października 2020 na drodze krajowej numer 92 w Wilkowie (powiat Świebodziński). Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zważyli pojazd wraz z ładunkiem. Okazało się, że jego rzeczywista masa wynosi 7300 kg, czyli ponad dwukrotnie więcej niż jego dopuszczalna masa całkowita. Tylko nacisk drugiej osi pojazdu znacznie przekroczył jego dopuszczalną masę całkowitą, waga wskazała 5600 kg.

Mocno przeładowany pojazd został usunięty z drogi na koszt właściciela na parking strzeżony. Kierowcę natomiast ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Źródło: WITD w Gorzowie Wielkopolskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.