Rząd zamyka galerie handlowe, kina i teatry! Zdalne nauczanie również dla klas I-III szkoły podstawowej!

04 listopad 2020
Rząd zamyka galerie handlowe, kina i teatry! Zdalne nauczanie również dla klas I-III szkoły podstawowej! Adam Guz/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia w walce z pandemią. Wprowadzono dodatkowe restrykcje. 

- Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas. - mówił na konferencji Premier Mateusz Morawiecki.

Rozszerzone zdalne nauczanie

Nauka zdalna zostanie wprowadzona również w klasach I - III szkoły podstawowej. Przedłużony zostaje okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada. Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli rząd przeznacza również dodatkowy bon w wysokości 500 zł na zakup akcesoriów do pracy zdalnej. 

Zamknięte obiekty kulturalne

Teatry, kina, muzea, galerie oraz wszystkie instytucje świadczące usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte. - Wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny. - mówi Premier Mateusz Morawiecki.

Galerie handlowe i sklepy

Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych. Otwarte pozostają sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi. Pozostały handel w sklepach do 100 m2 - 1os/10 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 - 1os/15 m2. 

Hotele zamknięte

Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.

- Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada. - dodaje Morawiecki.


Czytaj także - Pijany kierował kradzionym autem. Popryskał maseczkę perfumami, by ukryć zapach alkoholu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.