Nowa Sól: Poszły na grzyby i zgubiły się w lesie. Kobiety odnalazł strażnik leśny

12 listopad 2020
(1 głos)
Autor: 
Nowa Sól: Poszły na grzyby i zgubiły się w lesie Fot. Nadleśnictwo Nowa Sól

To miało być zwyczajne grzybobranie. W trakcie wędrówki po lesie pod Nową Solą trzy kobiety zgubiły drogę i błądziły przez kilka godzin. Na szczęście odnalazł je strażnik leśny.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowy poranek, 12 listopada. Mieszkanki gminy Nowa Sól wybrały się na grzyby. Za cel obrały kompleks leśny między Stanami a Przyborowem.

Podczas grzybobrania kobiety straciły orientację w terenie. Wszystkie przez ponad trzy godziny błądziły po lesie. Na szczęście z pomocą przybył Józef Mindler, Komendant Posterunku Straży Leśnej.

- Nasz największy kompleks leśny kusi bogactwem grzybów i widoków, ale pamiętajmy, że listopadowe dni są bardzo krótkie, a pogoda jesienią zmienia się bardzo gwałtownie. W lesie łatwo się zgubić, a nie zawsze nasz komendant będzie w pobliżu - informuje Katarzyna Łukowska, rzecznik Nadleśnictwa Nowa Sól.

Jak znaleźć się w lesie?

Wbrew pozorom w kompleksach leśnych bardzo łatwo ustalić swoją lokalizację. Te podzielone są bowiem na oddziały, których numery znajdują się na białych słupkach umieszczonych w narożnikach. Wówczas pozostaje tylko odszukać się na leśnej mapie lub skontaktować z leśnikami, którzy szybko udzielą cennych wskazówek.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze uruchomiono nowy punkt wymazów typu drive-thru

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.