Pędzili w terenie zabudowanym. Zielonogórscy policjanci zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym!

17 listopad 2020
(2 głosów)
Pędzili w terenie zabudowanym. Zielonogórscy policjanci zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym! Redakcja/Archiwum

W miniony weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż sześciu kierującym prawa jazdy za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

W piątek, 13 listopada, na ulicy 3 Maja w Droszkowie kierujący Oplem jechał z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie dozwolone jest jedynie 50 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Również w piątek i również kierowca Opla – na ulicy Zielonogórskiej w Bojadłach miał na liczniku 113 km/h mimo dozwolonych 50 km/h. Także ten drogowy pirat stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

W sobotę, 14 listopada, policjanci z drogówki kontrolowali prędkość w Sulechowie na ulicy Warszawskiej. Kierujący Volkswagenem jechał z prędkością 114 km/h w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalne jest 50 km/h. Kierującemu pojazdem policjanci zatrzymali prawo jazdy, przyznali 10 punktów karnych i nałożyli mandat karny w wysokości 400 złotych.

W niedzielę, 15 listopada, policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w kilku miejscach w Zielonej Górze. Ulica Zjednoczenia i Trasa Północna to miejsca, gdzie często kierujący zapominają o ograniczeniach prędkości. Na ulicy Zjednoczenia prawa jazdy stracili kierujący Oplem i Citroenem, obaj kierowcy również zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 złotych i otrzymali 10 punktów karnych.

Kierujący Mercedesem na Trasie Północnej jechał z prędkością 133 km/h w miejscu, gdzie dozwolone jest 70 km/h. Także temu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i ukarali 10 punktami.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.