Ciężarówka z naczepą bez koła zatrzymana na autostradzie A2

27 listopad 2020
Ciężarówka z naczepą bez koła zatrzymana na autostradzie A2 WITD

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wycofali z ruchu naczepę, w której brakowało jednego koła.

Inspektorzy, którzy w środę, 25 listopada wykonywali czynności kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2, zwrócili uwagę na przejeżdżający obok nich pojazd członowy. W naczepie nie było jednego koła. Inspektorzy pojechali za niekompletnym pojazdem i zatrzymali go do kontroli.

Pojazdem tym przewożono 19 ton ładunku z Niemiec do Polski. Okazało się, że oś pojazdu, na której nie było koła, była przymocowana do ramy pojazdu pasami służącymi do mocowania ładunku. Kierowca wyjaśnił, że jedzie do Nowego Tomyśla do warsztatu, który wskazał mu szef, w celu naprawy koła.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i wydali zakaz jej dalszej jazdy. Wobec przewoźnika drogowego i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Źródło: WITD Lubuskie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.