Wandale zniszczyli pamiątkowy kamień w zielonogórskiej Łężycy. Mieszkańcy są zbulwersowani

29 listopad 2020
Autor: 
Wandale zniszczyli pamiątkowy kamień w zielonogórskiej Łężycy

Ktoś pomazał głaz upamiętniający wypadek z udziałem samolotu gaśniczego przy osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze. Mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia.

Pamiątkowy kamień stoi w pobliżu zielonogórskiej Łężycy od 2005 roku. Na skromnym głazie znalazła się przede wszystkim sylwetka samolotu Antonow An-2. To właśnie ten statek powietrzny z powodu usterki technicznej silnika spadł do lasu przy osiedlu Czarkowo. Leciały nim trzy osoby.

W niedzielę, 29 listopada, jeden ze spacerowiczów odkrył, że głaz został zniszczony. Nieznany sprawca przy użyciu czerwonej farby w sprayu wymalował na nim różne bazgroły. Te pokryły kamień w kilku miejscach.

Mieszkańcy osiedla Czarkowo są zbulwersowani. - Najarali się i mózg im się zlasował - napisała pani Maja. Oburzenia nie kryje też pani Małgorzata. - Wandale! Brak szacunku do wszystkiego i wszystkich - podkreśla.

Przeczytaj też: Gmina Świdnica: Wystartował dron do walki ze smogiem. Sprawdzi, kto pali śmieciami (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.