Pożar suszarni kukurydzy w Boryniu pod Zieloną Górą. W akcji 7 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

03 grudzień 2020
Autor: 
Pożar suszarni kukurydzy w Boryniu pod Zieloną Górą Redakcja

Siedem zastępów straży pożarnej walczy z pożarem w miejscowości Boryń koło Zielonej Góry. W ogniu stanęła suszarnia kukurydzy.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w czwartkowy poranek, 3 grudnia, po godzinie 7:30. W ogniu stanęła suszarnia kukurydzy w Boryniu (gmina Czerwieńsk).

Do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz okoliczne jednostki OSP. Działania wspomagają też strażacy wojskowi z Czerwieńska. - Łącznie na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Pożar został już zlokalizowany i nierozprzestrzenia się dalej. Trwa dogaszanie. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Godzina 9.40: - W sumie do obrony było 30 ton kukurydzy. Trwa dogaszanie, ale niestety ze względu na infrastrukturę obiektu pożar jest trudnodostępny. Strażacy zmuszeni zostali do wycięcia otworów w strukturze suszarni. Działania cały czas trwają - mówi st. kpt. Kaniak. W międzyczasie na miejscu zdarzenia pojawił się specjalny samochód służący strażakom do nabijania aparatów powietrznych.

Fot. NewsLubuski.pl, KM PSP Zielona Góra

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Naczepa ciężarówki uderzyła w auto. Kierowca odjechał dalej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.